Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Hüseyin AYDIN

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Meslek hayatına Ziraat Bankasında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Aydın, 27.03.2003 tarihine kadar Banka'nın çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Daha sonra yürüttüğü Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği, Pamukbank Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinin ardından, 31.05.2005-14.07.2011 tarihleri arasında Halk Bankası'nda Genel Müdür olarak görev yaptı. 15.07.2011 tarihi itibarıyla Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak göreve başlayan Aydın, ayrıca Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Musa ARDA

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Meslek hayatına 1994 yılında Pamukbank'ta Mali Tahlil Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1994 - 2004 yılları arasında aynı bankada Uzman, Genel Müdürlük'te çeşitli birimlerde Servis Yöneticisi ve Güneşli Kurumsal Şube'de Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştı. 2005 yılında T. Halk Bankası A.Ş.'de Ticari Pazarlama Daire Başkanlığı'nda Bölüm Müdürü olarak göreve başladı. Daha sonra sırası ile Mali Tahlil Daire Başkanı, Kredi Politikaları ve Proje Değerlendirme Daire Başkanı, Ticari Krediler Daire Başkanı, İstanbul II. Bölge Koordinatörü olarak görev yaptı. Kasım 2011 yılından bu yana Ziraat Bankasın'da Kredi Tahsis ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Altan GÜLER

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. Meslek hayatına 1997 yılında Türkiye Emlak Bankası’nda Mali Tahlil Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2001 yılından itibaren Ziraat Bankası’nın çeşitli birimlerinde Uzman, Yönetmen, Bölüm Müdürü ve Servis Yöneticisi olarak görev aldı. Şubat 2016 – Haziran 2018 tarihleri arasında Perakende Krediler Yönetimi 2 Bölüm Başkanı olarak görev yapan Güler, Haziran 2018’den itibaren Perakende Krediler Yönetimi 4 Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Tahir DEMİRKIRAN

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1967 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1991-2015 yılları arasında Pamukbank T.A.Ş. ve T. Halk Bankası A.Ş. bünyesinde çeşitli birimlerde yöneticilik yaptı. 2015-2016 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de Grup Başkanlığı görevini yürüttü. Şubat 2016 tarihinden bu yana Ziraat Katılım Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Murat Latif ADAOĞULLARI

GENEL MÜDÜR VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1971 yılında Adana’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Pamukbank T.A.Ş.’ de Mali Tahlil Uzman Yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına, Türkiye Halk Bankası A.Ş. de Bölüm Müdürü olarak devam etti. Bankamızda Aralık 2011’de göreve başlayan Firma Analiz Bölüm Başkanı, Perakende Krediler Yönetimi 1 Bölüm Başkanı ve Kozyatağı/İstanbul Kurumsal Şube Yöneticisi görevlerinde bulunan Adaoğulları, Mayıs 2019 tarihinden itibaren Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.